İletişim Teknolojileri

İletişim Teknolojileri

Ticari araçlar kullanıcıları için alınması gerekli olan bir belge olan SRC belgesi kapsamında kişinin sahip olması gereken bazı konular vardır. Bu konuları alan kişiler, almış oldukları bilgiler dahlinde daha güvenli ve daha pratik olarak iş hayatlarını sürdürebilmektedirler. SRC belgesi almak için başvurmuş kişilerin alması gereken bu konulardan bir tanesi de katılımcılara sağlayacağı bilgiler dahilinde maliyet avantajı, sürdürülebilir bir iş kavramı ve optimasyon, güven duygusu ve dinamiklik, isteklendirme ve verimlilik durumlarını sunmakta olan iletişim teknolojileri adlı derstir. Günümüzde ilerlemekte olan teknolojiye paralel bir hızda ilerleyen iletişim teknolojileri dahilinde kullanıcılar bilgileri her saniye olmak üzere istedikleri her yerden erişim sağlama olanağına sahip olmaktadırlar.

İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİNİN SAĞLAMIŞ OLDUĞU KOLAYLIKLAR

Günümüzde önemli bir gelişme süreci kat etmiş olan iletişim teknolojileri beraberinde ticari araç sürücüleri açısından birçok kolaylıklar getirmektedir. Sağlanan bu kolaylıklar kapsamında iş yürürlüğü kesintisiz olmakta ve her aşaması kontrol altında olduğundan dolayı iş verimi üzerinde daha hassas ilerlemeler kaydedilebilmektedir. Bir tır filosunun yük optimizasyonu ve planlanmasından başlamış ve yükün gerekli alıcıya iletilmesine kadar olan süreci kaliteli ve hassas bir biçimde takip etmeyi bu teknoloji sağlamaktadır.

Bu sisteme bir ad verecek olursak araç takip ve filo sistemi diyebiliriz ve buda iletişim teknolojileri adlı dersin konularından olmaktadır. Araç takip ve filo sistemleri bu denli sürdürülebilirlik sağladığından dolayı firmalara bir takıp faydalar sağlamaktadır. Bu faydalara göz atacak olursak maliyetlerde kısa sürede gözüken azalmalar ve bunun dahilinde firmanın daha rahat gelişip büyümesi, standart olan hizmetlerin geliştirilmesi ve rota takibi, hız alarmı gibi konuları da 24 saat izleme imkanı sunmaktadır.

GENEL OLARAK İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Aslında ürünlerinden önce bu ürünlerin ne gibi faydaları kullanıcılarına sundukları sorusunu sormak daha doğru olacaktır. İletişim teknolojilerinin sunmuş olduğu ürünlerin önemini anlamak adına ilk olarak bu faydalara değinmek gerekmektedir. Gezici araçların konum ve hız, duraklama gibi durum bilgilerini görsel olarak monitörde görmek bu teknolojinin ürünleri ile sağlanmaktadır. Yine her türlü deniz, kara ve hava araçlarının yeryüzündeki konumlarını küresel yer belirleme sistemleri yani GPS aracılığıyla her saniye ve her yerde anlık iletiler alınabilme hizmeti sunulmaktadır.

Son zamanların en gözde teknolojisi olmuş olan küresel yer belirleme sistemleri, dünyanın çevresinde bir yol izlemekte olan 24 adet uydudan alınan veriler yoluyla en ufak bir parçanın dahi dünya üzerindeki yerinin belirlenmesi mümkün duruma gelmiş durumdadır. Ayrıca teknoloji ürünleri bunlarla da sınırlı kalmayıp, Mobil iletişim sağlayan GSM, GPRS, GIS ve WAP gibi teknoloji ürünlerini sunarak birçok probleme çözüm olmuş durumdadır. Alacağınız bu ders kapsamında sizlerde bu teknolojinin sağlamış olduğu imkanlar ile daha pratik ve güvenli sürüşler yaşayacaksınız.


Referanslar